O akci

Po roce 2014, kdy proběhla úspěšná proměna Dne Meliny Mercouri v Evropský den sousedů, věříme v založení nové tradice. V roce 2015 je Evropský den sousedů součástí hlavního programu projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015, proběhne 30. – 31. května a budeme jej symbolicky otevírat pro celou Evropu právě v Plzni ve spolupráci s francouzskými zakladateli Svátku sousedů.

I letos chceme v rámci Evropského dne sousedů podpořit komunitní centra a jejich aktivity a pomoci tak jejich zviditelnění pro jejich potenciální návštěvníky i po zbytek roku. Po loňské zkušenosti jsme se rozhodli podporovat spíše dění poblíž existujících komunitních center než nová místa, která v průběhu roku žádné aktivity nenabízí.

Opět chceme nabídnout tematické procházky po městských částech a zprostředkovat tak nový pohled na místa ve vašem okolí. Procházky prošly od loňského ročníku Evropského dne sousedů mnoha inovacemi a jsou nabízeny v průběhu celého roku každou první sobotu v měsíci. V rámci EDS vám poprvé nabídneme 4 nové trasy.

I v tomto roce chceme do Evropského dne sousedů co nejvíce zapojit běžné Plzeňany a nabídnout jim možnost uspořádat se svými sousedy společnou večeři přímo u jejich domu. Tyto večeře mohou být navíc okořeněny vlastním doprovodným programem, při jehož tvorbě se kreativitě meze nekladou. Sousedé mohou také využít podporu v podobě námi distribuovaného programu a marketingového balíčku.

Více informací naleznete v dokumentu KONCEPT projektu Evropský den sousedů 2015 (pdf)

Termíny:

Jsme rádi, že jste o termínech hlasovali v naší FB anketě, vzhledem ke konání Noci kostelů, která je plánována na pátek 29. 5., jsme se rozhodli pro nekřížení akcí a ponechali jsme večeře a Ohniska v jeden den. Děkujeme za pochopení.